Escola Pau Delclòs

Pau Delclòs

Acte de lliurament dels Premis Ensenyament de la Fundació Cercle d’Economia

3 de maig de 2016

Ahir, dilluns 2 de maig, a les 19 h es va celebrar l’acte de lliurament dels Premis Ensenyament de la Fundació Cercle d’Economia a l’Auditori del Caixafòrum de Barcelona.

La nostra escola hi va assistir com a finalista, representada per l’equip directiu i un membre del Consell Escolar. També hi van assistir el conseller delegat d’Educació de l’Ajuntament de Tarragona, sr. Francesc Roca, i la directora dels Serveis Territorials d’Ensenyament a Tarragona, Sílvia Rodes.

El primer premi va ser per a l’Escola d’Educació Especial Crespinell juntament amb l’Escola Lanaspa i l’institut Montserrat Roig, de Terrassa, i el segon premi per a l’Escola Virolai de Barcelona, segons el veredicte del jurat.
Per a la nostra escola és un orgull haver estat entre els set finalistes, donat que s’hi han presentat 53 projectes d’escoles i Instituts de Catalunya, concertades i públiques. Felicitats a l’equip docent i no docent i a la comunitat escolar en general!!