Escola Pau Delclòs

Pau Delclòs

Blog d’Educació Infantil

28 de novembre de 2018

EL RACÓ DE LA CUINETA- P3

El joc simbòlic té una gran importància a l’Educació Infantil! La cuineta és una activitat molt engrescadora, que a tots els plau i ens obre una pila de portes per a poder treballar amb els alumnes en una situació on el fer, pensar, parlar, adonar-se dels fets i treballar junts esdevé quelcom natural. Fem servir Llegeix més

16 d'octubre de 2018
P3

L’Aligueta a P3

Durant unes setmanes els nens i nenes de P3 de l’Escola han realitzat un seguit d’activitats al voltant de l’Aligueta. Aquest element del Seguici Petit de Santa Tecla ens va visitar i a partir d’aquí  han fet una Aligueta,  han ballat l’Amparito Roca, el ball solemne de l’Àliga de Tarragona, han escoltat el conte l’Àliga de Llegeix més

19 de setembre de 2018
P3

INICI DE CURS PER ALS MÉS PETITS DE L’ESCOLA!

Aquí teniu un petit tastet de diferents activitats que han anat fent els alumnes de P3 de la nostra escola. p3 A p3B   .

8 de juny de 2018
P3 Curs 2017-18

ELEFANTS I GIRAFES

Hola famílies de P3! Hem fet un recull  amb fotografíes, de les tantes i tantes activitats que hem anat fent. Ha estat un curs (el primer de la nostra etapa escolar) amb moltes emocions i moments inolvidables!!!! Desitgem que us agradin tant com a nosaltres!!!!

23 de maig de 2018
P4 Curs 2017/2018

EXCURSIÓ ESCOLA DE PIRATES A CAMBRILS

Estimades famílies, Els infants de P4 l’onze de maig vam anar a la platja de Cambrils a endinsar-nos dins la història del pirata POTACREC. Vam fer diferents jocs en equip, però finalment ens vam adonar que units trobaríem més fàcilment el tresor amb l’ajuda d’un mapa. Després de dinar al Parc dels Pescadors, jugar i Llegeix més

11 de maig de 2018
P3 Curs 2017-18

L’HORT DE LA NOSTRA ESCOLA

Hola famílies de l’escola Pau Delclòs. Els nens i nenes de tot infantil volem compartir amb vosaltres les nostres activitats. Aquest curs hem après molt al nostre hort!! Desitgem que sigui del vostre gust!!!  

3 d'abril de 2018
P4

Egg Hunt

Els nens i nenes de P4 en acabar el trimestre van sortir a buscar ous de pasqua a l’hort de l’escola. Un joc tradicional de la Pasqua anglosaxona durant la Setmana Santa. Compartim amb vosaltres unes fotografíes.

1 de març de 2018
P4

The colors

Contes, jocs, vídeos, cançons i danses ens familiaritzen amb l’anglès. Aquestes activitats setmanals ens situen en un context vivencial per anar interioritzant una llengua estrangera. Us deixem algunes fotos d’aquestes sessions i uns  vídeos per mirar-los amb els nens i nenes a casa. https://www.youtube.com/watch?v=jYAWf8Y91hA  

22 de febrer de 2018
P3, P4, P5

Anem a l’aula de psicomotricitat

Cada setmana els nens i nenes d’Educació Infantil van a l’aula de psicomotricitat. Un espai per explorar, descobrir, manipular, comunicar, compartir, imaginar i crear aprofitant les possibilitats dels espais i materials que hi ha a l’aula. Us deixem algunes fotos de les sessions d’aquest primer semestre de curs. Peces toves, cercles, papers de diari, circuits, racons….i Llegeix més

14 de febrer de 2018
P5 Curs 2017/18

ELS ALUMNES DE P5 HEM ANAT A LA BIBLIOTECA

Ens han explicat uns contes molt divertits! Després nosaltres també n’hem pogut mirar d’altres.

Older Posts »